İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

14 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İçerikli Mesajlar Atan Şahıs Teminatla Serbest Bırakıldı

Nişanlısının kuzeni olan 14 yaşındaki çocuğa cinsel içerikli mesajlar attığı belirlenen H.D., ileride yargılanmak üzere 5.000 TL teminata bağlanarak serbest bırakıldı

“Cinsel taciz” suçlamasıyla tutuklanan zanlı H.D., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Ballıkara, zanlının 2019 ile 2020 tarihleri arasında nişanlısının yeğeni olan 14 yaşındaki çocuğa kullanmakta olduğu Instagram ve Whatsapp isimli sosyal medya uygulamaları üzerinden mesajlar atarak, cinsel tacizde bulunduğunu ileri sürdü.

Polis memuru Cemil Ballıkara, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: