İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

1500 TL Ücret Desteği Ne Zaman Başlayacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,1500 TL’lik ücret desteği ile ilgili tarihin ileriki günlerde açıklanacağını, bu tarihe kadar başvuru yapılmaması çağrısında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının yarattığı durumda işletmelerin devamlılığının ve istihdamın sürekliliğinin sağlanması amacıyla, 2020 yılı Nisan ve Mayıs ayları için çalışanlara her ay için bin 500 TL ücret desteği verilmesi ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

1500 TL Ücret Desteği İçin Nereye Başvurulacak

Bildiride, “Bin 500 TL desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın Sosyal Sigortalar ve İhtiyat Sandığı Dairesi’ne başvurduğu ve ilgili dairelerde yoğunluk yaşandığı gözlemlenmiştir.  Vatandaşlarımızın 1500 TL ücret desteği için,  açıklanacak tarihe kadar Sosyal Sigortalar ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ne başvurmamaları önemle rica olunur “denildi.

Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bürokratlarından oluşan bir komite hangi sektörlerin kapsam dahilinde olacağı, çalışanlara ücret desteğinin nasıl uygulanacağı ve yöntemi üzerinde çalışmalar yürütüyor.

1500_TL_Ücret_Desteği_Ne_Zaman_Başlayacak
1500_TL_Ücret_Desteği_Ne_Zaman_Başlayacak

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: