18_Ayda_4_Kez_Araba_Çaldı_8_Ay_Hapis_Cezası_Aldı

Şubat ayında çaldığı arabayla trafik kazası yapan ve askıda benzer başka davaları da olan A.K dün yargılanarak 8 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa’da 29 Şubat 2020 tarihinde sirkat ettiği salon araç ile kaza yapan ve kaza yerini herhangi bir bilgi vermeden terk ettikten sonra yakalanan A.K dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı ve 8 ay hapse mahkûm edildi.

Sanığın aleyhinde askıda bekleyen üç benzer davayı da ceza maksatları bakımından dikkate aldı. Mahkeme, bir buçuk yıl içinde 4 kez aynı suçu işlediği öğrenildi.

Mahkemeye avukatsız çıkan sanık söz hakkı alarak araba hevesine kapılarak bu tür suçlar işlediğini, çok pişman olduğunu, 10 yaşındaki kardeşinin sürekli kendisini sorduğunu söyleyerek, özür diledi.

Yargıç Temay Sağer, sanığın birçok davasının bulunduğunu, son davasına göre ise sanığın sirkat ettiği araç ile kaza yaptığını belirterek, söz konusu kaza sonucunda ise olay yerinden kaçtığını kaydetti.

Sanığın ayrıca ehliyetsiz ve sigortasız kullandığı araç ile yaptığı kaza neticesinde can kaybı olmadığını ifade eden Sağer, bu tür suçlara caydırıcı ceza takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Sağer, sanığın bir buçuk yıl içerisinde 4 sefer benzer suç işlediğini de dikkate alarak aleyhine getirilen davalardan 8 ay hapis cezası takdir ettiğini açıkladı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.