İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2 Ayrı Cinsel Saldırı Suçundan Yargılanacak Şahıs Teminatla Serbest Bırakıldı

Haspolat’ta birkaç saat arayla N.M., isimli kişiye iki kez cinsel tecavüzde bulunmaya teşebbüs ettiği suçlamasıyla tutuklanan ve ikinci bir kadının şikayetiyle iki ayrı cinsel saldırı suçundan aleyhinde soruşturma yürütülen E.U, teminatla serbest bırakıldı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Soykara, zanlı E.U’nun 17 Nisan 2020 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen Cinsel saldırı, Cinsel tecavüze teşebbüs ve Darp suçlarına methaldar olduğunu vurguladı.

Soykara, zanlının 17 Nisan 2020 tarihinde, saat 14.50 raddelerinde Haspolat’ta bulunan Belediye Evleri apartmanlarındaki ikametgâhının yatak odasında N.M.’nin rızası hilafında bacak aralarını elleri ile okşamak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu kaydederek, bunun ardından aynı gün saat 20.30 raddelerinde, kendi evine gitmek için konu ikametgâhtan ayrılan müştekiyi takip ettiğini dile getirdi.

Lefkoşa Haspolat çemberi yakınında bulunan alt geçitte kendisi ile cinsi münasebette bulunmayı kabul etmeyen müştekiyi sağ eli ile göğsünden itip yüzüne üç dört kez tokat atarak yere düşürdüğünü ifade eden Soykara, bunun ardından sırt üstü yerde yatan müştekinin ağzına cinsel organını sokmaya çalışarak cinsel tecavüze teşebbüs ettiğini belirtti.

Müştekinin olay yerinden kaçarak polisten yardım istediğine işaret eden Soykara, bunun üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını bildirdi.

Ayrıca 23 Ekim 2019 tarihinde Haspolat’ta başka bir şahsa karşı işlenen cinsel saldırı suçu ile ilgili olarak da zanlı aleyhine 20 Nisan tarihinde yeni bir şikâyet geldiğini belirten Soykara, zanlının müşteki olan F.Z.C., isimli kadına işyeri içinde “Seni istiyorum. Maddi manevi her şeyini karşılarım” diyerek tacizde bulunmakla methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Soykara, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: