2_Pozitif_Vaka_Tespit_Edildi

Sağlık Bakanı, bugün 138 test yapıldığını ve 2 pozitif vakaya rastlandığını toplam pozitif vaka sayısının 94’e yükseldiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan ve Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan ile Covid-19 ile ilgili son durumu aktardı.

Bakan Pilli bugün Dünya Sağlık Günü olduğunu kaydederek başladığı konuşmasında, sağlık alanında sıkıntılı günlerden geçildiğini belirtti ve tüm sağlık çalışanlarını kutladı.

Pilli ilk vakanın ortaya çıkmasının üzerinden 28 gün geçtiğini kaydederek mücadelenin sürdüğünü bugün ilk yerel vakayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Bugüne kadar toplam 3246 test yapıldığını anlatan Pilli, süreç içerisinde 44 kişinin taburcu edildiğini 47 kişinin tedavilerine davam edildiğini belirtti.

Pilli, yoğun bakımda 1 hastanın bulunduğunu durumunun stabil olduğunu söyledi. Pilli, evde kalınmasının sosyal mesafe kurallarına uyulmasının, mutlaka maske takılmasına virüsle mücadelede önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Pilli, vaka sayısının yatay seyirde devam ettmesi için özellikle 60 yaş üzeri kronik rahatsızlığı olanların evde kalması, gençlerin de yaşlı yakınlarını korumak için kurallara uymasının önemli olduğunu söyledi.

Gerekli tedbirlerin alındığını sağlık çalışanlarının özveri ile çalıştığını anlatan Pilli, bakanlığın tüm vakkaları şefaf bir şekilde açıkladığını gizli saklı hiçbirşey olmadığını bir kez daha vurguladı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.