İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9 Yaşındaki Fornite Oyuncusu Zenon 4 Yıl Ban Yedi! #FreeZenon

9 yaşındaki Fortnite oyuncusu Zenon, hizmet şartlarını ihlal ettiği için ağır bir ceza aldı. Dünyanın dört bir yanındaki Fortnite hayranları, #FreeZenon‘un neden 200 binden fazla bahsettiğini twit atıldığını ve Twitter’da trend olduğunu merak ediyor olabilir. Zenon adında dokuz yaşındaki profesyonel bir Fortnite oyuncusu Arena maçlarını oynamak için dört yıllık bir yasak aldı. Zenon’un yasağına tepki gösteren klibi Twitter’da viral hale geldi ve bu da tüm sosyal medyada oyunculardan bir tartışmaya neden oldu.

Brezilyalı haber kaynağı Metropoles, videoyu Twitter’da yayınladı. Zenon şu anki dokuz yaşındaki Brezilya FNCS Davetiye Açık Elemeleri’ne katıldı. Turnuvada oldukça başarılı geçti ama kısa sürede şaşırtıcı bir bildirim aldı. Zenon, oyundan dört yıl yasaklandığını öğrendi.

#FreeZenon Tepkisi Sonrası Fortnite Geri Adım Atacak Mı?

Cezanın asıl nedeni ise genel kurallarda yer alan 13 yaş ve üstü oyuncuların rekabetçi turnuvada yarışabileceği. Şuan 9 yaşında olan Zenon, 13 yaşına kadar turnuvalara katılım sağlayamayacak. Tabi Fortnite gelen aşırı tepkilerden sonra gerim atmazsa. İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: