İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ali Mahir Başarır’dan Bağış Tepkisi

CHP’li Belediyelerin bağış toplamasının yasaklanmasına rağmen İsmailağa gibi bazı cemaatlerin hala bağış toplamaya devam ettiğini dile getiren Ali Mahir Başarır “5393 sayılı yasada çok net tanımlanmış. Bağış toplamak belediyelerin hakkıdır. Belediyeler devletin ta kendisidir. Bugün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da aynı şeyi söyledi. Sen belediyelerde bu hakkı alacaksın, ne olduğu belirsiz cemaatlere vereceksin. Bu anlaşılabilir bir durum değil” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinin ardından İsmailağa Cemaati’nin sosyal medyada yaptığı paylaşımı kaldırdığına dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Türkiye’deki vatandaşlarımız artık bazı gerçekleri görmek zorundalar. Bu ülke böyle gitmiyor” dedi.

Sosyal Bağış Tepkisi

CHP’li belediyelerin yardım toplamasından iktidarın neden rahatsızlık duyduğuna yönelik soruyu yanıtlayan Başarır çarpıcı bir yorumda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı konularda çok mahir olduğunu belirten Başarır, “Baktı ciddi bir kriz var, vatandaş kendisinden para isteyecek, hemen o istedi. ‘Vatandaş isteyeceğine ben isteyeyim’ dedi. Akıllıca. Baktı ki CHP’li belediyeler sosyal yardımı benden iyi yapıyor. Bir de bunlara yardım yapılırsa vay benim halime! Ama bu yasağı milletin sofrasına koydu. Ben buradan soruyorum Cumhurbaşkanı’na: Kolonyalar, maskeler dağıtacaktın, nerede? Yani sebep kendi beceremediğini belediye başkanlarının becerdiğini, başardığını görmesi. Tek sebep bu! ‘Devlet içinde devlet olmaz’ lafı belediyeler için suçtur. Halkın seçtiği belediye başkanlarından söz ediyoruz ama Cumhurbaşkanı diyor ki devlet benim. Her şey benim diyor” ifadelerini kullandı.

Saray Vurgusu

Ekonomik kriz olduğunu dile getiren CHP’li Başarır “Şu anda bir kriz var. Eğer bu parayı çalışan işçilere maaş olarak vereceksen eyvallah ama bunu yapmayacaksın. Bakın 7 maaşını bağışladı değil mi? Ben şunu söyleyeyim: Sarayın 7 aylık giderini bağışlasın işçiler iki ay evde oturur” diye konuştu.

CHP’li Başarır Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in yaşamını yitirmesiyle ilgili de “Grup Yorum’un şarkılarıyla büyüdüm. Grup Yorum üyeleri hayatını eşitliğe, özgürlüğe, devrime adamışlardır. Önünde saygıyla eğiliyorum. Gerçekten çok üzüldüm. Ekmek kadar, su kadar, aş kadar adalete ihtiyacımız var” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: