İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Ersin Tatar Şikayetçi Oldu

Başbakan Ersin Tatar ile telefonla yaptığı özel görüşmeyi, izinsiz olarak görüntülü olacak şekilde kayıt altına alan ve KKTC’de bulunan iki kişiye görüntüleri atarak yayılmasını sağlayan Fatma Zuhal Kılınç ile iki kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İnternet sitelerine düşen telefon görüşmesinde, Başbakan Ersin Tatar ile Fatma Zuhal Kılınç’ın tüm dünyada etkili olan Koronavirüs salgın nedeniyle casinoların da kapanmasıyla çalışanlarının yaşadığı mağduriyet, Diyalog TV’nin yayınlarının RTÜK tarafından kapatılmasıyla ilgili önemli anektodlar konuşuldu.

Görüntülerin gönderildiği zanlı İ.S.G. ve zanlı A.E., “Özel Hayatın ve Haberleşmenin Gizliliğini İhlal” suçlamasıyla tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Damla Güçlü, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 1 Mayıs’ta Türkiye’de sakin Fatma Zuhal Kılınç’ın Başbakan Ersin Tatar ile telefonla yaptığı özel görüşmeyi, izinsiz olarak görüntülü olarak kayıt altına alıp, aynı tarihte KKTC’de arkadaşı olan zanlı İ.S.G.’e Whatsapp isimli internet haberleşme programı üzerinden gönderdiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı İ.S.G.’in ise aynı mesajı kullanımındaki telefonla Whatsapp üzerinden zanlı A. E.’e göndererek özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğine aykırı harekette bulunduğunu kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar Şikayetçi Oldu

Başbakan’ın şikayeti üzerine tahkikat başlatıldığını belirten Ergüleç, zanlı İ.S.G ve zanlı A.E.’nin derdest emri gereği tutuklandıklarını ve gönüllü ifade verdiklerini söyledi.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: