İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayraktar Camii’ne Sığındılar

Yeni tip koronavirüs önlemleri yüzünden çalışamayan, yabancı uyrukluların toplu halde sığındıkları Lefkoşa’nın Rum kesiminde kalan Bayraktar Camii verandasında uyudukları haber verildi.

Fileleftheros, konunun basına yansımasının ardından Rum polisinin, yabancı uyrukluların cami avlusundan başka bir yere taşınması için İçişleri Bakanlığı ve Sığınma Birimi ile temas ettiğini yazdı.

Gazeteye göre Afrika uyruklu oldukları belirtilen 14 yabancı uyruklunun Kokkinotrimithia’daki mülteci kampına götürülmesi için çaba harcanıyor. Ancak koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı statüye getirilerek dışarıya çıkışlara izin verilmeyen kampta dün sabah yaklaşık 100 kişi dışarıya çıkmak talebiyle olay çıkardı. Polisin olayı bastırmış olmasına rağmen 14 kişinin kampa gönderilmesinin bir iki gün alabileceği kaydedildi.

Gazete, Bayraktar Camii’ne sığınan yabancıların neredeyse üst üste uyumak zorunda kaldıklarını, Rum yetkililerin bunu biliyor olmasına rağmen bu kişilere yiyecek kuponu vermekten başka bir şey yapılmadığını yazdı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: