Boğaz_Piknik_Alanına_Kaçırıp_500_Bin_TL_Fidye_İstediler

“Zorla arabaya bindirilerek Boğaz piknik alanına götürülen A.Y’ın başına torba geçirip işkence yapmakla suçlanan zanlıların, protez dişini kırıp, ölümle tehdit ettikleri ayrıca Türkiye’de bulunan arkadaşını aratarak 500 bin TL fidye istedikleri bildirildi.”

22 Mart’ta kaçırıp darp ettikleri, başına çuval geçirerek tehdit etikleri A.Y’nin önlerini kesen askerden yardım istemesi üzerine kaçan zanlılar, 24 Nisan’da, Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandı.

M.K.B’nin, Girne’de müdür olarak çalışmakta olduğu Larsen isimli sanal bet ofisinin canlı destek bölüm elamanı olan A.Y’nin bulmuş olduğu yeni yazılım sistemini, kendisinin bilgisi olmaksızın iş yeri genel müdürüne anlattığı gerekçesiyle aracına alıp zanlı V.E. ile ‘gezdiği’ saptandı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlılar V.E, K.Y ve M.E.Y’nin Zorla İnsan Kaçırma, Çalmak Niyetiyle Tehditle Mal isteme, Şiddet Tehdidi, Kasti Hasar, Cinsel Taciz ve Ciddi Darp suçlarına methaldar olduklarını belirtti. Özmüezzin, zanlıların, Larsen isimli sanal bet ofisinde müdür olarak çalışan M.K.B ile birlikte bet ofisinin canlı destek bölüm elamanı olan A.Y’yi zorla arabaya bindirip Boğaz Piknik Alanı’na götürdüklerini anlattı.

Özmüezzin, aracın Serhatköy’de Şehit Lütfi Kici Kışlası’nda görevli asker tarafından önlerinin kesilmesinin akabinde, A.Y’nin yardım istemesi üzerine konu şahsın asker tarafından teslim alındığını kaydetti. Özmüezzin, zanlıların ise kendi araçları ile asker tarafından birliklerine gönderilip takip edildikleri sırada kaçtıklarını söyledi. Özmüezzin, zanlılar V.E, K.Y ve M.E.Y’nin 24.04.2020 tarihinde Güzelyurt’ta tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandıklarını belirtti. Özmüezzin, tahkikatın devam ettiğini, aranan bir zanlı olduğunu belirterek, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.