İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cinsel İlişkiye Girmeyi Kabul Etmeyen Eşini Ölümle Tehdit Etti

Gönyeli’de ikamet eden Ş. D.’nin, kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istemeyen eşini önce darp, ardından ölümle tehdit ettiği iddia edildi.

Polisin mahkemeye aktardığı olgulara göre, zanlı Ş. D., 16 Nisan’da, kendisiyle cinsel ilişkiye girmeyi reddeden eşini önce dövdü, ardından mutfaktan aldığı bıçağı göstererek, “polisi ararsan bu bıçakla boğazının damarını keserim” diyerek şiddet tehdidinde bulundu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik, olguları aktardı.

Çelik, zanlı Ş. D.’nin 16 Nisan 2020 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Gönyeli’de ikametgahının yatak odası içerisinde eşi R. S.’yi kendisiyle ilişkiye girmeyi reddetmesi üzerine yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Zanlının darp olayının ardından mutfak içerisinden ağız uzunluğu 8 cm, toplam uzunluğu 18 cm olan bir bıçak aldığını kaydeden Çelik, R. S.’ye “Polisi ararsan bu bıçakla boğazının damarını keserim” şeklinde şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu dile getirdi.

Çelik, şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu ifade ederek, ayrıca müştekinin kalması için bir yer ayarlanmaya çalışıldığını ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 günü tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: