Doğal_Antidepresan_Moringa_Çayı

Moringa Çayı, tıbbi özellikleri ve sağlık yararları nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca antifungal, antiviral, antidepresan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Moringa ağacı Hindistan’a özgüdür ancak Asya, Afrika ve Güney Amerika’da da yetişir. Moringa çeşitli proteinler, vitaminler ve mineraller içerir. Moringa oleifera’nın bilinen birkaç yan etkisi vardır. İlaç alan insanlar moringa çayı kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır.

Moringa bitkisinin içerdiği besleyici maddeler:

A vitamini

B1 vitamini (tiamin)

B2 (riboflavin)

B3 (niasin), B-6

folat ve askorbik asit (C vitamini)

kalsiyum

potasyum

Demir

magnezyum

fosfor

çinko

Moringa Çayının Faydaları

Saçlarınız için besleyici koruma: Moringa tohumu beslediği yağ ile saçlar için faydalıdır, temiz ve sağlıklı tutar. Moringa ayrıca protein içerir, bu da cilt hücrelerini hasardan korumaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Ayrıca cildi ve saçı artıran nemlendirici ve detoksifiye edici elementler içerir.

Ödem tedavisi: Ödem, vücudun belirli dokularında sıvının biriktiği ağrılı bir durumdur. Moringa’nın anti-enflamatuar özellikleri, ödemin gelişmesini önlemede etkili olabilir.

Karaciğeri korur: Moringa, karaciğeri anti-tüberküloz ilaçların neden olduğu hasara karşı korur ve onarım sürecini hızlandırabilir.

Kanserin önlenmesi ve tedavisi: Moringa özleri, kanserin gelişmesini önlemeye yardımcı olabilecek özellikler içerir. Ayrıca kanser hücrelerinin gelişimini baskılayan bir bileşik olan niazimisin içerir.

Yaraların iyileşmesine yardımcı olur: Moringa özütünün yaraların kapanmasına yardımcı olduğu ve yara izlerinin görünümünü azalttığı belirlenmiştir.

Diyabet tedavisi: Moringa, kandaki glikoz miktarının yanı sıra idrardaki şeker ve proteinin azaltılmasına yardımcı olur. Bu, test edilenlerde hemoglobin seviyelerini ve genel protein içeriğini geliştirdi.

Astım tedavisi: Bazı astım ataklarının şiddetini azaltmaya ve bronşiyal daralmalara karşı korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca daha iyi akciğer fonksiyonuna ve genel olarak nefes almaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.