İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğalgazlı Yeni Elektrik Santrali

 “Paramount Energy Corporation” adlı şirketin, Vasiliko bölgesine 105 megavatlık yeni elektrik santrali inşa etme yönünde yapmış olduğu başvurunun çevresel onayı aldığı belirtildi. 

Fileleftheros gazetesi “Paramount Energy Corporation” adlı şirketin, Vasiliko’ya 105 megavatlık yeni elektrik santrali inşası için geçtiğimiz yıl,  Rum Enerji Düzenleme İdaresi’ne (RAEK) izin başvurusunda bulunduğunu, aynı zamanda Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu’nu da Rum Çevre Dairesi’ne sunduğunu anımsattı.

Santralin, 20 bin 551 metre kare alana sahip, Bayındırlık Kalkınma Planı dahilinde olan bölgede, “Tohni”(Taşkent) toprağı olan alanda inşa edileceğini belirten gazete, doğal gazla da çalışabilecek olan santralin 120 milyon Euro’ya mal olmasının beklendiğini de yazdı.

Habere göre, santral inşasının 17 ay sürmesi planlanırken inşaat faaliyetlerinin arazinin hazırlanması, güvenlik korkuluklarının yerleştirilmesi, aydınlatma ve binaların inşası ile ilgili olması da bekleniyor.
Gazete, elektrik santralinin inşa edileceği alanın, Vasiliko çimento fabrikasının 350 metre doğusunda, VTTV, Petrolina gibi şirketlere ait akaryakıt terminallerinin 850-1100 metre doğusunda ve Vasiliko limanın 900 metre kuzey doğusunda bulunduğunu da belirtti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: