Gazimağusada_3_Çocuğa_Cinsel_İstismarda_Bulunduğu_İddia_Edilen_Şahıs_Tutuklandı

Gazimağusa Sakini O.K bu yıl içerisinde komşuların emanet ettiği 10, 13 ve 15 yaşlarındaki çocuklara cinsel saldırı ve cinsel istismarda bulunduğu yönünde yapılan şikâyetler doğrultusunda tutuklandı.

Zanlı bugün 16 yaşından küçük çocuğa cinsel saldırı ve cinsel istismar suçlamasıyla Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılarak hakkında bir gün tutukluluk emri temin edildi. İddia makamı adına mahkemede yemin altında şahadet eren Polis Çavuşu Arif Tolgan, zanlının 2020 yılı içerisinde ikisi yeni birisi eski komşularının olmak üzere 10, 13 ve 15 yaşlarındaki erkek çocuklarına cinsel saldırı ve cinsel istismarda bulunduğu yönünde ailelerden gelen şikâyet üzerine zanlının tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

Şikayetlerde Artış Olabilir

Tolgan, çocukların sosyal hizmetler dairesi tarafından ve ifadelerinin alındığına değindi. Mesele ile ilgili içerisinde bilgi ihtiva ettiğine inanılan zanlıya ait cep telefonunun incelenmek üzere emare alındığını söyledi.

Polis Çavuşu Tolgan Zanlının mesele ile ilgili ifade vermediğine ve hiçbir şekilde suçunu kabul etmediğine vurgu yaptı. Meselenin yeni olduğuna dikkat çekti. Alınacak ifadeler yanında şikâyetlerde artış olabileceği endişesinde olduğunu belirtti. Zanlı aleyhine bir gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verilmesini talep etti.

Avukatı bulunmayan zanlı mahkemede, “ bu çocukları anneleri işe giderken bakmam için bana bırakılıyordu. Çocukların hiçbir yerine dokunmadım, pislik de yapmadım” dedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti açısından zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.