İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakan Yozcu’nun “Gecenin Karanlığında Üşümek” Kitabı Yayımlandı

Oyun ve  öykü yazarı Hakan Yozcu’nun “Gecenin Karanlığında Üşümek” adlı üçüncü öykü kitabı yayımlandı.

Yazar Hakan Yozcu’nun açıklamasına göre kitap, Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Dairesi’nin katkılarıyla yayınlandı.

Eserde, yaşanmış veya yaşanabilecek günlük konuları ele alan 35 öykü bulunuyor. Yazarın ödül almış “Emanet” ve “Son Dua” adlı öyküleri de bu eserde yer alıyor.

Gazimağusa Keleş Matbaası’nda basılan  301 sayfalık kitabın kapak tasarımı Alperen Yozcu’ya ait.  Düzenleyen  ve yayına hazırlayan ise Barış Pulat.

Yazar Yozcu,  “Güzel Bir Dünya” ve “Mesele Başka” adında yayımladığı öykülerden sonra “Yaklaşık 10 yıl gibi bir süre içinde yazdığı öyküleri bu kitapta topladığını ve en çok dikkat çekeceğine inandığı ‘Gecenin Karanlığında Üşümek’ adlı öyküsünün adını da bu kitaba verdiğini” ifade etti.

“Gecenin Karanlığında Üşümek” öykü kitabına,  [email protected][email protected], adresleri,  0533 867 8822 telefon ile irtibata geçilerek  veya kitapçılardan elde edilebiliyor.

Hakan Yozcu Kimdir?

Hakan Yozcu 1964 Kadirli doğumlu. 1983 yılında Gazimağusa Namık Kemal Lisesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

20 yıl Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptı.  6 yıl Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak çalıştı. Evli ve 2 çocuk babası olan Yozcu, birçok gazetede köşe yazarlığı yaptı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: