Hamile_Eşini_Darp_Edip_Bacağından_Bıçakladı_Teminatla_Serbest_Bırakıldı

Yüksek sesle müzik dinleme yüzünden çıkan tartışmada birlikte yaşadığı ve üçüncü çocuklarına hamile olan kız arkadaşına darp edip bacağından bıçakla yaralayan Damilola Joseph Afolabi’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının öğrenci olduğunu ancak pandemi süreci nedeniyle kaydını yenileyemediğini belirtti. Mahkeme, zanlıyı ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Girne- Karşıyaka’da önceki akşam birlikte yaşayan bir çiftin arasında çıkan yüksek sesle müzik dinleme tartışması kavgaya dönüştü. Damilola Joseph Afolabi, iki çocuğunun annesi olan ve üçüncü çocuklarına da hamile olan kız arkadaşı O. N. C.’nin darp edip, bacağından bıçakla yaraladı.

Afolabi dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında meselenin olgularını aktaran polis memuru, 21 Haziran 2020 tarihinde saat 20.30 raddelerinde Karşıyaka/Girne adresindeki ikametgah içerisinde zanlı Damilola Joseph Afolabi’nin aralarında yüksek sesle müzik dinleme yüzünden çıkan tartışma neticesinde, birlikte yaşamakta olduğu kız arkadaşı olan 2 çocuğunun annesi ve 6 aylık hamile olan müşteki O. N. C.’nin kafasına, kafa atmak suretiyle darp ettikten sonra tasarrufundaki ağız uzunluğu 9.5 cm ve toplam uzunluğu 18 cm olan yeşil saplı meyve bıçağını, sol bacağının arka kısmına bir kez sokmak sureti yaraladığını söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, söz konusu bıçağın emare alındığını mahkemeye aktardı.

Zanlının ülkede öğrenci statüsünde bulunduğunu ancak pandemi döneminde kaydını yenileyemediğini belirterek beklemede olduğunu söyleyen polis, soruşturmasını tamamladığını dile getirip, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.