İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KKTC’de Bugün 1419 Test Yapıldı! Pozitif Vaka Yok

KKTC’de bugün yapılan 1419 test sonucu Covid 19 vakasına rastlanmadı. 
6 kişiye ileri tetkik için PCR testi yapılacak.

Toplam test sayısının 15 bin 428’e ulaştığı ülkede  toplam vaka sayısı 108, iyileşip taburcu olan toplam vaka sayısı 103 ve tedavisi devam eden vaka sayısı ise 1. KKTC’de bugüne kadar Covid 19’dan 4 kişi hayatını kaybetti.

PİLLİ: 3 KİŞİNİN TESTİ NEGATİF

Sağlık Bakanı Dr Ali Pilli, konuyla ilgili açıklamasında, son 24 saatte  yapılan test sayısının bin 419 olduğunu ve pozitif bir vakaya rastlanmadığını açıkladı. 

Bakan Pilli, dün ileri tetkik için gönderilen 3 kişinin Covid -19 testinin negatif çıktığını,  bugün yapılan testler sonucunda ise 6 kişiye ileri tetkik için PCR testi yapılacağını kaydetti .

Bakan Pilli, bugün Covid -19  testlerinin Sağlık Bakanlığı çalışanları, gazeteciler ve basin çalışanları, mahkemeler, Gülseren Askeri Kışlası, Beyarmudu Belediyesi çalışanları,  Gazimağusa Belediyesi çalışanları,  Gazimağusa’daki banka ve iş yerleri, Güzelyurt ‘taki eczaneler,  kahvehaneler ve daireler, Yenierenköy’deki kahvehaneler, Posta Dairesi, market ve eczanelerler ve hırdavatçı gibi 38 alanda faaliyet gösteren 139 işletme ve Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı 12 köyde yapıldığını açıkladı.  

AÇILIM SONRASI İÇİN UYARILAR

Bakan Pilli,  Covid-19 nedeniyle kapalı olan birçok işyerinin bugün yeniden devreye girdiğini,  maske kullanımı ,sosyal mesafe ve hijyen kurallarına  uymanın önemini bir kez daha hatırlatarak, tüm sektörlere kolaylıklar diledi .

Pilli, kurallara uyduğumuz müddetçe bu savaşı birlikte kazanacağımızı yineledi . 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: