KKTCye_Kaçak_Giriş_Yapan_7_Suriyeli_Kayıpp

Gazi Mağusa’da polis denetimleri sırasında ülkeye kaçak girdikleri belirlenen Suriyeli 3 kişinin tutukluluk süreleri ‘gıyaplarında’ 7 gün daha uzatıldı

KKTC’ye kaçak girdikten sonra yakalanan ve 14 günlük karantinaya alındıkları için dün mahkemeye getirilmeyen 3 Suriyeli’nin aleyhine 7 gün daha ek tutukluluk emri alan polis, Suriyelilerin adaya 10 kişi olarak geldiklerini öğrendiklerini ancak 7 Suriyeli’nin halen bulunamadığını belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ersoy Saydağ, Suriye uyruklu zanlılar M. E., M. H. ve A.E.’nin “Onaylanmamış bir limandan KKTC’ye giriş yapmak” suçlarını işlediklerini aktardı.

Saydağ, 6 Nisan 2020 tarihinde Gazimağusa’da tespit edilen zanlılar aleyhinde yapılan araştırmada yasal herhangi bir girişlerinin olmadığının tespit edildiğini ve yapılan soruşturmada 05.04.2020 tarihinde Mersin’den 10 kişi olarak tekne ile KKTC’ye geldiklerinin tespit edildiğini söyledi.

Kaçak olarak kaçak giriş yaptıktan sonra kayıplara karışan şahısların aranması devam ediyor.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.