Kolloidal_Gümüş_Suyu_Nedir

Kolloidal gümüş suyu nedir? Kollaidal gümüş suyu yapımı, Kollaidal gümüş suyu fiyatları ve konuyla ilgili tüm detaylar…

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidal gümüş sıvısı, saf gümüşün mikroskopik pullarını içeren ticari olarak satılan bir üründür. Genellikle pullar demineralize su veya başka bir sıvı içinde süspanse edilir. Bu form oral kullanım için pazarlanmaktadır.

Kolloidal Gümüş Suyu Antibiyotik Olarak Kullanıldı

Eski Akdeniz medeniyetleri, içme suyunun saflığını ve güvenliğini test etmek için kullandı. Antimikrobiyal özellikleri nedeniyle çok değerli olan metal genellikle yiyecekleri taze tutmak ve bozulmayı önlemek için mutfak eşyaları, bulaşıklar ve içme kapları için bir astar olarak kullanıldı. Antibiyotiklerden üretiminden önce gümüş, I. Dünya Savaşı sırasında cerrahi yaralar ve askerlerin yaraları da dahil olmak üzere enfeksiyonlar ve yaralar için tercih edilen tedaviydi.

Kolloidal gümüş suyu yapımı: Yukarıda belirttiğimiz gibi Kolloidal gümüş damıtılmış su veya bir polimer içinde süspanse edilir. Yani işin uzmanı değilseniz lütfen evinizde yapmaya kalkmayın. Söz konusu ürünü eczanelerden tedarik edebilirsiniz.

Kolloidal gümüş faydaları: Antimikrobiyal özellikleri bulunmaktadır. Cilt yaralarının iyileşmesine yardımcı olur. Akne tedavisinde kullanılabilir. Yeni doğanlarda konjonktivit tedavisinde uygulanır.

Kolloidal_gümüş_faydaları
Kolloidal_gümüş_faydaları

Kolloidal gümüş suyu zararları: Ağızdan alınan gümüş kullanılması önerilmez. Zamanla, kolloidal gümüş vücudunuzun dokularında birikebilir, mukoza zarınıza ve cildinize grimsi bir görünüm verebilir. Bu argyria adı verilen bir durumun belirtisidir.

Agyria geri çevrilemez. Argyria tek başına tehlikeli değildir ve “tıbben iyi huylu” olarak tanımlanır. Tabii ki, herhangi bir cilt renk değişikliği tam olarak hoş bir yan etki değildir.

Bakteriyel bir enfeksiyon için bir antibiyotik reçeteniz varsa, kolloidal gümüş almak bu reçetenin etkili bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Yani gümüş almak sizi daha uzun süre hasta hissetmenizi sağlayacaktır.

Hamileler Kolloidal gümüş kullanabilir mi?

Hamile kadınlar, gelişmekte olan bir bebek için kolloidal gümüşün güvenli olduğununun henüz kanıtlanmadığını unutmamalıdır. İşlerin güvenli olduğu kanıtlanmadığında, kullanılması önerilmez.

Kolloidal gümüş suyu fiyatı: 1 Litre Kolloidal gümüş suyu fiyatı ortalama 90-130 TL arası değişmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.