Kovid-19dan_Ölenler_İçin_Toplu_Mezar_Adası

New York‘ta Kovid-19 nedeniyle yaşamını kaybedenler için toplu mezar adası yapıldı.

ABD’de korona virüsü vakasının en çok görüldüğü ve salgınının merkez üssü haline gelen New York kentinde korona virüsü pandemisinden hayatını kaybedenlerin cenazeleri, toplu olarak toprağa veriliyor. Soğutucu kamyonlarla Hart Adası’na taşınan cenazeler toplu mezarlara gömülüyor. New York’ta hayatını kaybedenler için açılan toplu mezarlara cesetleri taşımak için kazıcı kullanıldı, tabutlar mezarda üst üste 4 kat şekilde istiflenerek toprakla kapatıldı.

New York Belediye Başkanı Belediye Başkanı Bill De Blasio, hafta başında yetkililerin korona virüsünden hayatını kaybedenlerin Long Island bölgesindeki Hart Adası’na gömülme olasılığını araştırdıklarını ve henüz bir karara varmadıklarını açıklamıştı.

New York Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Mark Levine, korona virüsünden ölenlerin her geçen gün artığını belirterek, “11 Eylül’e eşdeğer bir durumla uğraşıyoruz. Hastane morgları, cenaze evleri, mezarlıklar dolu. Daha fazla kaynağa ihtiyacımız var” diyerek New York’ta parkların mezarlık olarak kullanılabileceğini ifade etmişti.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.