Mehmet_Harmancı_Kimdir

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı Kimdir?

1977 yılında Lefkoşa’da doğan Mehmet Harmancı Türk Maarif Koleji (TMK) mezunudur. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayıp, üniversite öğrenimi boyunca DAÜ-KÖB (Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıslı Öğrenciler Birliği) öğrenci inisiyatifinde aktif görevlerde bulundu.

Harmancı, yüksek lisans derecesini Liverpool John Moores Üniversitesi AB ve Politika alanında tamamladı. Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP)’nde siyasi yaşamına başlayıp TKP ve Barış ve Demokrasi Hareketi (BDH) Gençlik Komitesi Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Sivil Toplum Örgütleri ve uluslararası kuruluşlarda yöneticilik görevleri üstlenen Harmancı; Kıbrıs’ın kuzeyine AB tarafından sağlanan yardım paketinin fizibilite çalışmaları ile projelerinde yöneticilik ve koordinatörlük görevlerinde bulundu. 2005 – 2008 yılları arasında Kıbrıs’ın kuzeyinde faaliyet gösteren özel bir tur operatörlüğü firmasında Genel Müdür olarak çalıştı. 2008 yılında Amerika’da düzenlenen “Avrupalı Genç Liderler” programına davet alarak katıldı. The Management Center (Yöneticilik Merkezi)’nde iki toplumlu “Engage Projesi”nin yöneticiliğini yaptı.

Haziran – Eylül 2013 tarihlerinde Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı olarak görev aldı. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa İlçe Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan Mehmet Harmancı, 4. Olağan TDP Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne, ardında da Genel Sekreterlik görevine seçildi. Kendisine ait blog sitesinde edebiyat, politika, turizm ve hayata dair yazmaya devam eden Harmancı aynı zamanda haber portallarında periyodik olarak köşe yazıları yazmaktadır.
Kıbrıs’ın kuzeyine Avrupa’dan turlar düzenleyen, pek çok otel tarafından ‘En İyi Tur Operatörü’ ödülünü almış özel bir firmada Genel Müdür olarak görev yapmış olan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Harmancı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Harmancı Hangi Partiden Seçildi?

24 Haziran 2018 Yereş seçimlerinde Toplumcu Demokrasi Partisi’nden 2.kez LTB Belediye başkanı seçilmiştir.

LTB Başkanı Harmancı sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır.

mehmet_harmancı_facebook
mehmet_harmancı_facebook

Mehmet Harmancı Facebook sayfası: https://www.facebook.com/harmancilefkosa/

Mehmet Harmancı Twitter hesabı: https://twitter.com/mharmanci

Linkedin profili: https://www.linkedin.com/in/mehmet-harmanci-8567b622/

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.