3_Yeni_Pozitif_Vaka_Tespit_Edildi

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 3 yeni pozitif vaka tespit edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, Covid – 19 ile ilgili son gelişmeleri aktardı.

Son 24 saatte 3 yeni vaka tespit edildiğini ifade eden Bakan Pilli, toplam vaka sayısının 99’a yükseldiğini dile getirdi.

Bugüne kadar toplam 3890 test yapıldığını, 44 kişinin taburcu edildiğini, 52 kişinin de tedavisinin devam ettiğini kaydeden Bakan Pilli, yoğun bakımda bulunan 1 kişinin durumunun stabil olduğunu dile getirdi.

Bakan Pilli bugün belirlenen pozitif vakalardan birinin bu hafta İngiltere’den gelerek karantinada tutulanlar arasından, iki vakanınsa İngiltere’den gelenlerin karantinada tutulduğu oteldeki iki çalışan olduğunu kaydetti.

Pilli, dün Lefke’de belirlenen pozitif vaka yakınlarına ve temaslılarına yapılan testlerin tümünün negatif çıktığını da açıkladı.

Pilli testlerin artırılması konusunda ise, dünyada varolan salgın nedeniyle malzeme alma ve getirme konusunda sıkıntı olacağını belirtti ve “hiçbir mermimizi boşa kullanmayacağız” dedi.

Korona virüs ile herkesin üzerine düşeni yapması çağrısını yineleyen Pilli, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belietti.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.