PUBGnin_Yasak_Olduğu_Ülkelerden_2si_Yasağı_Kaldırdı

PUBG’nin yasak olduğu ülkeler hangisi? Pubg neden yasaklandı? Tüm detaylar…

PUBG’nin yasak olduğu ülkeler

Tüm dünyayı kasıp kavuran PUBG Mobile Hindistan, Pakistan ve Nepal’de yasaklanmıştı. Söz konusu ülkelerde yaşayan PUBG oyuncuları yaptıkları eylemlerde başarıya ulaştı. Pakistan ve Nepal’de Pubg yasağı kaldırıldı.

Hinsdistan’da ise oyun yasağı devam ederken şimdilik umut yitirilmedi. PUBG Corp‘un oyunu kendisi için en büyük pazarlardan biri olan Hindistan’a geri götürmeye çalıştığına dair konuşmalar yapıldı.

Pubg Yasağının Kalktığı Ülkeler

Pakistan

PUBG Mobile, Hindistan‘ın komşu ülkesi Pakistan ile tartışmalardan adil pay aldı. Imran Khan’ın hükümeti Temmuz 2020’de PUBG Mobile’ın ülkenin gençliği üzerinde olumsuz bir etki olduğuna karar verdi. Hükümet, oyunun zaman kaybı olduğunu ve gençlerin zihinsel ve fiziksel refahı için bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

Ancak Pakistanlı gençler, oyunun hayatlarındaki önemini ve yaşıtlarıyla sosyalleşmek için oyunu kullandıklarını vurgulayarak, ülkenin bazı bölgelerinde bu hareketi protesto etmeye başladı.

Yasak kaldırıldı ve PUBG Mobile Pakistan’a geri getirildi.

Nepal

Nisan 2019’da Nepal Telekomünikasyon Kurumu , PUBG Mobile’ı yasaklama kararı aldı. NTA, oyunun gençler üzerindeki olumsuz etkisine dair endişelerini dile getirdi. Hükümet, oyunun fazla bağımlılık yaptığını savundu. Dahası, oyunla ilgili şiddet konusunda da endişeleri vardı.

Bununla birlikte, apeks mahkemesi PUBG Mobile üzerindeki yasağın gereksiz olduğuna karar verdi. Çünkü oyun çocuklar için sosyalleşmek ve kendi yaşlarındaki insanlarla eğlenmek için zararsız bir yoldu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.