İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

RTÜK’ten Skandal Karar! Diyalog TV’nin Yayını Durduruldu

RTÜK, sunuculuğunu Hasan Erçakıca’nın yaptığı Diyalog TV‘de yayınlanan “Dünyaya Bakış” programında eski Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Besim Tibuk’un bazı ifadelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret niteliği taşıdığına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına ve bölünmez bütünlüğüne zarar verdiğine hükmetti.

Türkiye’deki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı yayın kuruluşlarına müeyyide kararı aldı.

Diyalog TV‘nin, 6112 sayılı Kanun’un 29. maddesinin 3. fıkrasına aykırı şekilde izinsiz ve lisanssız şekilde Türkiye aleyhinde yaptığı programlar nedeniyle yayın hizmetleri iletiminin durdurulmasına karar verildi.

RTÜK, ayrıca Türkiye’de Halk TV, Fox TV, Tele 1, TV 8, Radyo Spor ve Kafa Radyo’ya yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle çeşitli müeyyideler uyguladı.

Diyalog Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar, RTÜK tarafından Diyalog TV’nin yayınlarının kapatılması sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

KKTC Yayın Yüksek Kurulu’nu devre dışı bırakarak Diyalog TV’nin uydu yayınlarını durdurma kararı almıştır…
Üzüntümüz büyüktür
Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren Türk halkının hak ve menfaatlerini en üst düzeyde tutan; seviyeli bir yayıncılık politikası izleyerek sadece KKTC sınırları içinde değil, yurt dışındaki soydaşlarımızdan büyük destek gören Diyalog TV’nin uydu yayınlarının ‘bir haber programında’ söylenenler gerekçe gösterilerek durdurulması benzeri görülmemiş bir uygulamadır…
Hukuki girişimlerimizi başlatırken; yayınlarımızı Web TV ve Facebook üzerinden sürdürme kararı almış bulunuyoruz
Her zamanki gibi desteğinizi bekliyoruz…”

Reşat akar

Diyalog TV Haber Müdürü Aytuğ Türkkan da konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak şunları ifade etti:

“Haberin duyulduğu andan itibaren arayan, mesaj atan tanıyıp tanımadığım bir çok kişiye dönüş yapamadım.. özür dilerim.. sadece şunu söyleyim ki Diyalog Medya Kurumu dimdik ayaktadır ve çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.. Bizi takip etmeye devam edin.. Destekleriniz bu dönemde çok daha önemlidir..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: