İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tecavüz Zanlısı Tutuksuz Yargılanacak

Gazimağusa’da, bir bahçe evinde, yanında çalıştırmak için getirttiği, Sri Lanka uyruklu kadını darp ettikten sonra cinsel tecavüzde bulunduğu iddia edilen A.S’nin aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve zanlı, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Arif Toroslu mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı A.S’nin 7 Mayıs 2020 tarihinde saat 16:00 sıralarında sorumluluğunda bulundurduğu bahçede çalıştırmak için getirttiği kadının ikamet ettiği odaya giderek, “I love you, I sex you” dedikten sonra cinsel tecavüz, cinsel saldırı, cinsel taciz ve boynunu bastırmak sureti ile darp suçunu işlediğini açıkladı.

Zanlının şikayet üzerine 11 Mayıs 2020 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Toroslu, zanlının gönüllü ifade vererek ilişkiyi kabul ettiğini kaydetti.

Zanlının ikametgahında yapılan aramada olay günü giydiklerinin emare alındığını belirten Toroslu, zanlının suçla ilgili izahat istendiğinde ise kadının kendisini para karşılığında ilişkiye girmesi için ikna ettiğini iddia ettiği yönünde beyanda bulunduğunu açıkladı.

Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Toroslu, zanlı A.S’nin teminata bağlanmasını talep etti

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in, huzuruna çıkarılan zanlı, işlediği iddia edilen ve Ceza Yasası’nın en ağır cezayla cezalandırılmasını öngördüğü “cinsel tecavüz”, “cinsel saldırı”, “cinsel taciz” ve “cinsel darp” suçlarından ileride yargılanmak üzere 15 bin TL nakdi teminata bağlandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: