İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tufan Erhürman: “Ciddiyete Davet Ediyorum”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise, hafta sonundan beri ülkenin yaşanan skandalı konuştuğunu, bugün Meclis’in denetim günü olduğunu ancak muhalefetin saat 10.00’dan beri Genel Kurul’un toplanmasını beklediğini söyledi. Erhürman, hükümetin kendi içinde yaptığı ayrı ayrı toplantılar nedeniyle açılışı yapamadıklarını, Başbakan’ın ve bakanların Genel Kurul’da olmadığını belirterek, muhalefetin sorularını kimin cevaplayacağını sordu.

Erhürman, polis soruşturmasından ne beklendiğini, Meclis’e ne sonuç çıkarsa gelinmesine karar verileceğini bilmediğini, bu kişilerin Bakanlar Kurulu kararı olmadan ülkeye girdiğini, gümrük kontrolünün yapılmadığının da önceki Genel Kurul birleşiminde bakanlarca açıklandığını hatırlattı.

Önceki Bakanlar Kurulunda tüm bakanların farklı açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Erhürman, polisin ne bulmasının beklendiğini bilemediğini zaten açıklananların doğru ve yasal olmadığını belirterek, “Magazin kısmının cevaplarını mı bekliyoruz, ne çıksa ne fark edecek?” dedi.

Erhürman, Bakanlar Kurulu kararı olmamasının zaten tüm bakanların sorunu olduğunu, gümrük kontrolü yapılmamasının da hükümetin sorunu olduğunu şahıslarla alakalı olmaması gerektiğini söyleyerek, bugün hükümeti denetlemek için toplanıldığını ancak hükümet yetkililerinin başka işleri olduğu için toplantıya katılmadığını kaydetti.

Erhürman, halkın tek derdinin hükümete güvenmemesi ve 1 Temmuz’dan sonra yaşanabilecek sağlık sorunları olduğunu ifade ederek, “Bu ciddiyet ülke yönetimi değil, hiç olmazsa Meclis’te sağlıklı bir ortam sağlayın. Ciddiyete davet ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: