İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yangın Söndürmeyle İlgili Paralar Kumarhaneye

Haravgi gazetesi “Yangın Söndürmeyle İlgili Paralar Kumarhaneye” başlığıyla manşete çektiği haberinde, AB bütçesi aleyhindeki bir dolandırıcılıkla ilgili yeni bir skandalın gün yüzüne çıktığını yazarken, paraların, ormanlarındaki yangınların takibinin iyileştirilmesi yerine, bir şirketler grubu tarafından Güney Kıbrıs’taki bir kumarhane ile otele gönderildiğini kaydetti.

Avrupa Dolandırıcılıkla Mücadele Bürosunun (OLAF) konu hakkında araştırma başlattığını yazan Haravgi, Rum Kara Parayla Mücadele Birimi MOKAS’ın ise konuyla ilgili detaylara sahip olmadığını ifade etti.

Rum Polisinin, konu hakkında bilgi edinmek için zaman istediğini belirten gazete, AKEL partisinin ise açıklama yaparak, toplumun konu hakkında yanıtlar beklediğini belirttiğini ekledi.

Politis gazetesi de haberinde, OLAF’ın, geçtiğimiz Cumartesi günü Güney Kıbrıs’ın da adının karıştığı, Avrupa ödenekleriyle ilgili bir ekonomik skandalı ifşa ettiğini yazdı.

Gazete Rum kesimindeki “Cyprus Casinos’un” ise açıklama yaparak, skandalla herhangi bir ilişkisi olduğunu reddettiğini ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika:
%d blogcu bunu beğendi: